Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.228.2022.2.IM

Czy w przypadku, w którym Wnioskodawca otrzymuje dywidendę w walucie obcej (np. Euro) w stosunku do której płatnik pobrał podatek u źródła w miejscu swojej jurysdykcji w walucie lokalnej (np. Lira turecka) Spółka powinna ustalić wysokość swojego przychodu poprzez: - przeliczenie kwoty dywidendy brutto (tj. przed poborem podatku u źródła) z waluty obcej (np. Euro) na Polskie złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu dywidendy na konto Spółki; albo - zsumowanie dwóch wartości: 1) przeliczenie kwoty dywidendy netto (tj. w wartości równej kwocie, która wpłynęła na konto Spółki) z waluty obcej (np. Euro) na Polskie złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu dywidendy na konto Spółki oraz 2) kwoty podatku u źródła pobranego przez płatnika w miejscu swojej jurysdykcji w walucie lokalnej (np. Lirze tureckiej) według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu dywidendy na konto Spółki.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy w przypadku, w którym Wnioskodawca otrzymuje dywidendę w walucie obcej (np. Euro) w stosunku do której płatnik pobrał podatek u źródła w miejscu swojej jurysdykcji w walucie lokalnej (np. Lira turecka) Spółka powinna ustalić wysokość swojego przychodu poprzez:

   - przeliczenie kwoty dywidendy brutto (tj. przed poborem podatku u źródła) z waluty obcej (np. Euro) na Polskie złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu dywidendy na konto Spółki; albo

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00