Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.258.2022.1.SG

Czy Spółka powinna ustalić przychód w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu wystąpienia ze Spółki komandytowej na podstawie porozumienia wspólników w oparciu o art. 12 ust. 4 pkt 3d Ustawy o CIT w zw. z art. 15 ust. 1l i art. 15 ust. 1k pkt 2 Ustawy o CIT, tj. jako różnica wynagrodzenia z tytułu wystąpienia z tej spółki i wartości składników ZCP w wysokości przyjętej dla celów podatkowych, wynikającej z ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 Ustawy o CIT, określonej na dzień objęcia ogółu praw i obowiązków w Spółce komandytowej, nie wyższej jednak niż wartość określona w umowie spółki lub wartość rynkowa (w zależności od tego, która wartość była wyższa)

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 kwietnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ustalenia, czy Spółka powinna ustalić przychód w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu wystąpienia ze Spółki komandytowej na podstawie porozumienia wspólników w oparciu o art. 12 ust. 4 pkt 3d Ustawy o CIT w zw. z art. 15 ust. 1l i art. 15 ust. 1k pkt 2 Ustawy o CIT, tj. jako różnica wynagrodzenia z tytułu wystąpienia z tej spółki i wartości składników ZCP w wysokości przyjętej dla celów podatkowych, wynikającej z ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 Ustawy o CIT, określonej na dzień objęcia ogółu praw i obowiązków w Spółce komandytowej, nie wyższej jednak niż wartość określona w umowie spółki lub wartość rynkowa (w zależności od tego, która wartość była wyższa).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT. Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: „Spółka komandytowa”), w której posiada status komandytariusza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00