Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.452.2022.1.DK

Uznanie za podstawę opodatkowania podatkiem VAT kwoty otrzymanej z NFOŚiGW dotacji pomniejszonej o kwotę VAT oraz prawo do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacja zadania.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie uznania za  podstawę opodatkowania podatkiem VAT kwoty otrzymanej z NFOŚiGW dotacji pomniejszonej o kwotę VAT oraz prawa do odliczenia pełnych kwot podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacja zadania.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zaistniałego stanu faktycznego

Gmina (zwana dalej Gminą lub Wnioskodawcą) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług rozliczającym comiesięcznie podatek VAT.

Jest jednostką samorządu terytorialnego posiadającą osobowość prawną i jest zobligowana do realizacji zadań własnych, nałożonych ustawą z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, w zakresie których nie posiada statusu podatnika VAT. W stosunku do czynności wynikających z umów cywilnoprawnych Gmina występuje jako Podatnik VAT.

Gmina realizuje Przedsięwzięcie pn. „(…)”.

Czynności związane z przedsięwzięciem wykonywane są w oparciu o przepisy ustawy z 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021, poz. 1973). Realizując projekt Gmina realizuje zadanie własne w zakresie ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej (art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o samorządzie gminnym).

Rolnicy uczestniczący w projekcie zobowiązani są do oczyszczenia i posegregowania odpadów według rodzaju. Odpady będą odbierane w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Rolnicy nie będą ponosić żadnych kosztów projektu, nie będą również z nimi podpisywane umowy cywilnoprawne na realizacje zadania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00