Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB.2-2.4014.222.2022.1.MZ

Skutki podatkowe zmiany umowy spółki komandytowej w związku z wniesieniem do tej spółki wkładu niepieniężnego i wkładu pieniężnego.

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zmiany umowy spółki komandytowej w związku z wniesieniem do tej spółki wkładu niepieniężnego i wkładu pieniężnego. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Pan Q. (dalej: Przedsiębiorca) prowadzi od 1993 r. jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą Y. Y zajmuje się projektowaniem i produkcją najwyższej jakości pojemników transportowo-magazynowych, które mają służyć ułatwieniu klientom ochrony wrażliwego towaru podczas transportu i zwiększeniu komfortu jego przechowywania oraz składowania. Poprzez szybkie reagowanie na zapotrzebowanie rynku opakowań logistycznych Y stała się rozpoznawalną marką oraz została liderem w produkcji pojemników typu A. W związku z dynamicznym rozwojem Y Przedsiębiorca podjął decyzję o zmianie modelu biznesowego prowadzonej działalności gospodarczej. W konsekwencji Przedsiębiorca planuje wniesienie aportem przedsiębiorstwa Y do nowo utworzonej spółki komandytowej X, podlegającej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów w Polsce (dalej: Wnioskodawca lub Spółka). Celem planowanego aportu jest między innymi konsolidacja majątku i działalności operacyjnej w zakresie produkcji pojemników transportowo-magazynowych w spółce prawa handlowego, co ma pozwolić na zwiększenie zdolności kredytowej i inwestycyjnej, usprawnienie organizacji pracy i wykreowanie wśród klientów wizerunku dużego i stabilnego partnera handlowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00