Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 01-02-2023
TEMATY:
Porada aktualna
na dzień 01-02-2023
TEMATY:
Data publikacji: 2023-01-19

W jaki sposób należy wypłacać dodatki za uciążliwe i trudne warunki pracy nauczyciela

PROBLEM W jaki sposób należy wypłacać dodatki za warunki pracy nauczyciela (trudne, uciążliwe)? Czy powinien być wypłacany jako składnik stały, czy tak jak godziny ponadwymiarowe i doraźne tylko za faktycznie przepracowane godziny?

RADA

Wysokość oraz szczegółowe warunki obliczania i wypłacania dodatku za warunki pracy nauczycieli określa organ prowadzący w regulaminie.

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 39 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, wynagrodzenie wypłacane jest nauczycielowi miesięcznie z góry w pierwszym dniu miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłacane jest w dniu następnym. Jednakże, składniki wynagrodzenia, których wysokość może być ustalona jedynie na podstawie już wykonanych prac, wypłaca się miesięcznie lub jednorazowo z dołu w ostatnim dniu miesiąca.

W opisanej sytuacji chodzi o sposób wypłaty dodatku za warunki pracy nauczyciela. Wysokość stawek dodatków oraz szczegółowe warunki ich przyznawania określa dla nauczycieli poszczególnych stopni ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00