Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.641.2022.1.MPU

Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki.

Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki.

Interpretacja indywidualna

- stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 16 grudnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki nr (...), wpłynął 27 grudnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Przedmiotem interpretacji są przepisy art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Powiat (...) jest podatnikiem podatku VAT.

Planowana sprzedaż nieruchomości będzie dokonywana przez Starostę (...) reprezentującego Skarb Państwa. Starosta (...) został wybrany przez Radę Powiatu (...). Wybór Starosty uchwalono Uchwałą Rady Powiatu nr (...). Starosta (...) wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jest uprawniony do reprezentowania Skarbu Państwa zgodnie z art. 11 i art. 23 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

Starosta (...) reprezentujący Skarb Państwa planuje sprzedaż w trybie przetargu ustnego nieograniczonego nieruchomości niezabudowanej położonej w obrębie (...) gm. (...), oznaczonej w ewidencji jako działka nr (...) o pow. (...) ha figurująca w księdze wieczystej (...).

Przeznaczenie przedmiotowej działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy (...) zatwierdzonym Uchwałą Rady Miejskiej w (...) Nr (...) z dnia (...) r:

(...) - o przeznaczeniu podstawowym jako zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w formie zabudowy wolnostojącej i bliźniaczej (w przeważającej części działki), oraz

(...) - o przeznaczeniu jako teren drogi publicznej klasy zbiorczej (dla ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00