Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.646.2022.2.DP

Opodatkowanie dotacji podmiotowej na realizację programu oraz moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do tej dotacji.

Opodatkowanie dotacji podmiotowej na realizację programu oraz moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do tej dotacji.

Interpretacja indywidualna

- stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest:

prawidłowe w zakresie opodatkowania środków finansowych, otrzymanych z urzędu marszałkowskiego w formie dotacji podmiotowej na realizację programu pn. "(…)" oraz

nieprawidłowe w zakresie miesięcznego naliczania podatku należnego od dopłaty finansowanej w ramach programu.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

opodatkowania środków finansowych, otrzymanych z urzędu marszałkowskiego na realizację programu pn. "(…)" w formie dotacji podmiotowej,

możliwości miesięcznego naliczenia podatku należnego od dopłaty finansowanej w ramach programu.

Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 11 stycznia 2023 r. (wpływ 11 stycznia 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Muzeum jest samorządową instytucją kultury wpisaną do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa (…), który jest organizatorem. Muzeum otrzymuje dotacje od organizatora: podmiotową i celowe na zadania bieżące i inwestycyjne. Muzeum posiada osobowość prawną i jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Muzeum realizuje program pn.: "(…)", którego inicjatorem jest Samorząd Województwa (…). W ramach programu grupy szkolne korzystają z oferty instytucji kultury za preferencyjną cenę biletu, to jest 1 zł brutto za jednego uczestnika. Program obejmuje uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w grupach zorganizowanych, zgłaszanych przez dyrektorów szkół. Muzeum posiada cennik na oferowane usługi związane ze wstępem do instytucji. Zgodnie z przyjętą zasadą przez Zarząd Województwa (…), instytucja kultury w ramach zorganizowanych grup sprzedaje bilet wstępu na wszelką ofertę za 1 zł brutto. Może to być zwiedzanie muzeum, lekcje muzealne lub warsztaty, albo połączone wg indywidualnego zapotrzebowania. Pozostałą część należności wynikającą z cennika za zrealizowane usługi pokrywa Samorząd Województwa (…) na podstawie miesięcznego sprawozdania. Przydział środków dla instytucji kultury wyliczono na podstawie zebranych danych dotyczących frekwencji z 2019 r. oraz cennika na rok 2022.

Uchwałą nr (…) Zarządu Województwa (…) z (…) 2022 r. zwiększona została dotacja podmiotowa na dofinansowanie działalności bieżącej muzeum w zakresie realizowanych zadań statutowych, w tym z ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00