Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.58.2023.1.MM

Koszty uzyskania przychodów - odsetki od kredytu.

Koszty uzyskania przychodów - odsetki od kredytu.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 19 stycznia 2023 r. wpłynął Pani wniosek z 19 stycznia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą i wraz z mężem (dalej łącznie: "Małżonkowie") zakupiła ona nieruchomość, tj. budynek wraz z gruntem ("Nieruchomość"). Między Małżonkami istnieje oraz istniała w dniu zakupu Nieruchomości wspólność majątkowa (wspólność ustawowa), a co za tym idzie, Nieruchomość ta należała do wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej.

W grudniu 2022 r. Małżonkowie zawarli między sobą umowę spółki cywilnej ("Spółka"), do której tytułem wkładu wnieśli własność Nieruchomości. Nieruchomość została wprowadzona do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Obecnie Nieruchomość jest własnością Spółki.

Środki pieniężne na zakup Nieruchomości pochodziły z kredytu udzielonego Małżonkom przez bank ("Kredyt"). Małżonkowie, obecnie wspólnicy Spółki, są stroną umowy kredytowej i wspólnie, ze środków pieniężnych Spółki spłacają raty kredytu (tj. jej część kapitałową i odsetkową). Reasumując, umowa kredytowa zawarta jest z wszystkimi obecnymi wspólnikami Spółki (tj. Małżonkami).

Niemniej Wnioskodawczyni wskazuje, że po nabyciu przez Małżonków Nieruchomości była ona wynajmowana w ramach zarządzania prywatnym majątkiem Małżonków.

Małżonkowie są jedynymi wspólnikami nowo założonej Spółki, w ramach której prowadzą oni działalność gospodarczą, której przedmiotem jest najem Nieruchomości ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00