Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 30-05-2024
Porada aktualna na dzień 30-05-2024
Data publikacji: 2023-03-28

Czy pracownik ma prawo do przyspieszonej wypłaty nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy po uwzględnieniu dodatkowego stażu

Pracownik obsługi w szkole (sprzątaczka), która nabyła prawo do nagrody jubileuszowej za 25 lat w dniu 1 stycznia 2022 r. (wypłatę już otrzymała), w dniu 23 stycznia 2023 r. złożyła wniosek do dyrektora o zaliczenie do wysługi lat pracy w gospodarstwie rolnym. Z przedstawionych dokumentów wynika, że jest to okres 7 lat i 10 miesięcy. Pracownik spodziewa się przyspieszonej wypłaty nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy po uznaniu dodatkowego stażu pracy. Czy dyrektor powinien niezwłocznie wypłacić nagrodę w pełnej wysokości za 30 lat pracy? Czy może mieć w tym przypadku zastosowanie art. 291 par. 1 Kodeksu pracy, który stanowi, że ,,roszczenie ze stosunku pracy ulega przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne". Czy zastosowanie tego przepisu nie pociągnie za sobą trybu odwoławczego na mocy innych przepisów? Rozumiem, że w tym przypadku nie ma zastosowania przepis, który mówi o wypłacie różnicy między niższą i wyższą wypłatą nagrody, gdyż minął już okres dłuższy niż 12 miesięcy, o czym mówi par. 8 ust. 11 rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00