Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 23-07-2024
TEMATY:
Porada aktualna na dzień 23-07-2024
TEMATY:
Data publikacji: 2024-06-07

Jaka jest podstawa prawna dla zwolnienia z VAT lekarza

PROBLEM

Sprawa dotyczy zwolnienia z VAT. Lekarz świadczy w ramach swojej działalności usługi medyczne. Oprócz tych usług orzeka również o stanie zdrowia osób, które ubiegają się o rentę. Ostatnio jednak urząd wojewódzki zwrócił się z prośbą o przeszkolenie powiatowych lekarzy orzeczników, aby oni mogli przejąć wydawanie orzeczeń w powiecie. Pojawił się problem, jaką podstawę zwolnienia powinien wykazać na fakturze do urzędu za szkolenie ww. lekarzy. Czy taką jak dla usług medycznych (art. 43 ust. 1 pkt 19), czy dla szkoleń (art. 43 ust. 1 pkt 29)? A może art. 113 ust. 1 ustawy o VAT?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00