eporadnia.infor.pl 1/2000 z 01.01.2000 [dodatek: eporadnia.infor.pl]
Porada aktualna
na dzień 25.06.2026
Data publikacji: 26.03.2026
Czy należy oskładkować odszkodowanie z tytułu nierównego traktowania w zatrudnieniu
PROBLEM
Otrzymaliśmy załącznik do protokołu z dnia 2 września 2025 r. w sprawie X, ugoda z dnia 2 września 2025 r. zawarta przed Sądem Rejonowym w Y, IV Wydziałem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w sprawie zgodnie z którą pozwana Z jest zobowiązana wypłacić powódce odszkodowanie z tytułu nierównego traktowania w zatrudnieniu w kwocie 17 400 zł. Czy kwota tego odszkodowania powinna zostać oskładkowana?
