Czy pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa po uzupełnieniu stażu pracy o pracę w gospodarstwie rolnym
PROBLEM
Gminny Zakład Usługowo-Inwestycyjny w P. zwraca się z prośbą o udzielenie odpowiedzi dotyczącej pracownika samorządowego. Pracownik 8.04.2026 r. dostarczył dokumenty z gminy (zeznania dwóch świadków) potwierdzające pracę w gospodarstwie rodziców oraz swoim własnym. Po ponownym przeliczeniu stażu pracy pracownik na dzień 8.04.2026 r. osiągnął 22 lata 3 miesiące i 21 dni stażu pracy (doliczony staż to 6 lat 10 miesięcy i 12 dni). Pracownik zatrudniony jest w naszym zakładzie od 1.02.2025 r. Czy pracownikowi przysługuje nagroda jubileuszowa za 20 lat pracy? Czy należy ją wypłacić i z jaką datą? Czy w przedstawionej sytuacji zastosowanie mają przepisy obowiązujące od 01.01.2026 r. (art. 3021 k.p.)? Jaką podstawę prawną należy zastosować przy rozpatrywaniu powyższego przypadku?
