Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 kwietnia 2026 r., sygn. III SA/Wr 223/25
Decyzje organów administracyjnych, odmawiające umorzenia opłaty dodatkowej z tytułu nieuiszczenia abonamentu parkingowego, uchylono z uwagi na niewystarczające uwzględnienie okoliczności pandemii COVID-19 oraz sytuacji majątkowej skarżącego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Borońska (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Ciołek, Sędzia WSA Kamila Paszowska-Wojnar, , Protokolant Starszy specjalista Katarzyna Dziok, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 8 kwietnia 2026 r. sprawy ze skargi W. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu z dnia 16 kwietnia 2025 r. nr SKO 4021.9.2024 w przedmiocie odmowy umorzenia opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za parkowanie I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Wrocławia z dnia 19 lutego 2024 r. nr 44/WIM/2024; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu na rzecz skarżącego kwotę 200 (słownie: dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
