Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2023-03-08

prawo pracy

Praca zdalna a dokumenty pracownicze… papierowe

Ministerstwo Pracy nie zgadza się na to, by dokumentacja pracy zdalnej była przechowywana poza aktami osobowymi. Efekt może być kuriozalny. Większość firm będzie drukować e-maile i SMS-y z uzgodnieniem pracy zdalnej, poświadczać zgodność i wkładać do teczek

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej czeka już na publikację w Dzienniku Ustaw. Przewiduje ona m.in., że nowa dokumentacja pracy zdalnej będzie przechowywana w aktach osobowych pracowników. Co do tego rozwiązania są jednak zastrzeżenia.

Już na etapie konsultacji projektu rozporządzenia firmy domagały się zmiany miejsca gromadzenia tej dokumentacji z akt osobowych na tzw. dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (patrz: info grafika). Ich postulatów jednak nie uwzględniono. Ostatnia dostępna wersja projektu, z etapu komisji prawniczej, nadal przewiduje, że dokumenty dotyczące pracy zdalnej trafią do akt osobowych (ostateczna treść rozporządzenia do chwili zamknięcia wydania nie została upubliczniona). Dla wielu firm to może być spora uciążliwość. A dla działów ich kadr oznacza mnóstwo papierkowej roboty, której - jak twierdzą eksperci - można było uniknąć.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00