Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-05-24

internet

Bomba RODO wciąż tyka i może wybuchnąć w każdej chwili

Kara 1,2 mld euro dla Facebooka uświadamia, że także inne firmy transferujące dane do USA są zagrożone sankcjami. Niestety wypracowane przez KE nowe porozumienie niekoniecznie im pomoże

Największa na świecie platforma mediów społecznościowych narusza unijne przepisy RODO, przesyłając za ocean dane osobowe swoich użytkowników – orzekł irlandzki urząd ochrony danych (DPC). Nałożył na koncern Meta 1,2 mld euro kary i dał mu pięć miesięcy na zaprzestanie transferu.

Na razie to jedna platforma cyfrowa i jedna decyzja. Jeśli pójdą za nią kolejne, wiele firm, przede wszystkim z Unii Europejskiej, będzie miało problem. – Żadna firma nie byłaby w stanie prowadzić i rozwijać swojej działalności bez możliwości swobodnego przesyłania danych ponad granicami – wyjaśnia nam Ondřej Ferdus, dyrektor działu gospodarki i technologii cyfrowych w Konfederacji Przemysłu Republiki Czeskiej (SPCR). Głównym partnerem dla unijnych przedsiębiorców są tutaj Stany Zjednoczone. – Po prostu nie stać nas na brak efektywnej i długoterminowej wymiany danych z USA – podkreśla Ondřej Ferdus.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00