Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2006-09-04

Obowiązki płatnika przy przedłużaniu okresu zasiłkowego (cz. 2)

W pierwszej części opracowania zaprezentowano możliwości uzyskania prawa do świadczenia rehabilitacyjnego, wyjaśniono pojęcie niezdolności do pracy z powodu choroby, wskazano płatników świadczenia rehabilitacyjnego oraz krąg osób, którym to świadczenie przysługuje lub nie.
Niniejsza, druga część traktuje o podstawie wymiaru świadczenia rehabilitacyjnego oraz o dokumentacji niezbędnej do przyznania tego świadczenia.
USTALANIE PODSTAWY WYMIARU ŚWIADCZENIA REHABILITACYJNEGO
Podstawę wymiaru świadczenia rehabilitacyjnego stanowi podstawa wymiaru zasiłku chorobowego. Oznacza to, że podstawę wymiaru świadczenia rehabilitacyjnego przysługującego pracownikowi stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownikowi w ciągu sześciu miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.
Jeżeli wynagrodzenie pracownika ulega znacznemu wahaniu ze względu na charakter pracy lub zasady wynagradzania, podstawę wymiaru świadczenia stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownikowi w ciągu kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy. Kategorie tych pracowników określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 18 sierpnia 1999 r. w sprawie określenia przypadków, w których za podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przyjmuje się wynagrodzenie z 12 miesięcy kalendarzowych (Dz.U. Nr 70, poz. 790).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00