Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 03.06.2003, sygn. PP-1 443/39/03, Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza

W jaki sposób należy wykazać w deklaracji VAT-7 czynności importu usług oraz w jaki sposób ustalać kwoty podatku naliczonego podlegajacego odliczeniu?

Pytanie podatnika

Urząd Skarbowy Kraków - Krowodrza w odpowiedzi na pismo Spółki z o.o. z dnia 22 maja 2003 r. (data wpływu do Urzędu: 23 maj 2003 r.) w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) informuje:
Zgodnie z objaśnieniami do deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7 i VAT-7K) zawartymi w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26października 2000 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów iusług oraz podatku akcyzowego (Dz.U. Nr 95, poz. 1047 z 2002 r. Nr 37, poz. 337 i Nr 229, poz. 1916 oraz z 2003 r. Nr 44, poz.376) w części C deklaracji VAT-7 "Rozliczeniesprzedaży towarów i usług oraz podatku należnego" wykazuje się:
- sprzedaż podlegającą opodatkowaniu, dla której obowiązek podatkowy powstał w okresie rozliczeniowym, za który składana jest deklaracja, po uwzględnieniu korekt wynikających z art. 15 ust. 2 ustawy oraz innych korekt wynikających z przepisów o podatku od towarów i usług, jeżeli mają wpływ na rozliczenie sprzedaży towarów i usług oraz podatku należnego w okresie rozliczeniowym, za który składana jest deklaracja
- import usług (wartość, podatek) wpisując w odpowiednie pozycje w zależności od stawki obowiązującej na daną usługę lub zwolnienia od podatku.

W części D. deklaracji VAT-7 "Rozliczenie podatku naliczonego" wykazuje się wyłącznie zakupy, w stosunku do których podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od należnego lub zwrot podatku naliczonego na zasadach określonych w przepisach art. 19-25 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) z uwzględnieniem przepisów wykonawczych. Jeżeli podatnik dokonuje zakupów, które związane są ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną i nie ma możliwości bezpośredniego wyodrębnienia kwot podatku naliczonego, związanych ze sprzedażą opodatkowaną, to zakupy te wykazuje się:- w pozycjach 40, 41, 48 i 49 - w przypadku nabycia towarów i usług, które na podstawie odrębnych przepisów zaliczane są przez podatnika do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji,- w pozycjach 44, 45, 52 i 53 - w przypadku nabycia towarów i usług innych niż wymienione w podpunkcie 1.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00