Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 02.12.2004, sygn. PP/1/443/24/2004/SM, Małopolski Urząd Skarbowy, sygn. PP/1/443/24/2004/SM

W jaki sposób, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług, powinno być traktowane w Polsce przemieszczenie towarów z Belgi do Polski w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa przez podmiot działałający w stukturach podmiotu, który posługuje się globalnym numerem podatkowym (kwestia czy jest to wewnątrzwspólnotowe nabycie, kiedy powstaje obowiązek podatkowy oraz sposób ustalania podstawy opodatkowania)?

Pytanie podatnika

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Skarbowego, działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926, ze zm.), informuje co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w sprawie przedstawionej we wniosku Podatnika,wniesionym w dniu 08.09.2004 r.

(X) nabywa towary od dostawców spoza Unii Europejskiej (z Chile). Sprzedawane Spółce towary nie są jednak dostarczane bezpośrednio z Chile do Polski, tylko transportowane drogą morską do portu w Holandii. W Holandii przywiezione z Chile towary są obejmowane procedurą tranzytu i bez dopuszczania ich do obrotu na terytorium Wspólnoty są transportowane do Belgii. W Belgii Spółka dokonuje importu towarów. Dopuszczone do obrotu na terytorium Wspólnoty towary są następnie przemieszczane przez Spółkę w ramach własnego przedsiębiorstwa z Belgii do Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00