Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 14.01.2004, sygn. PI/005-395/03/CIP/01, Izba Skarbowa w Gdańsku

Podatnik wnosi o udzielenie odpowiedzi na pytanie ,czy jako producent ciepła w sposób prawidłowy oblicza koszty ogrzewania, czy też zgodnie z przepisami obowiązującej ustawy o podatku od towarów i usług sposób ten powinien ulec zmianie.

Pytanie podatnika

Stan faktyczny

Podatnik dzierżawi pomieszczenia na podstawie umowy, w której określono sposób rozliczania kosztów mediów, w tym ustalono, że "energia cieplna rozliczana będzie wg użytkowanej powierzchni, tj. 335m2 ".Podatnik pozyskuje energię cieplną przez podgrzanie wody w swoim węźle ciepłowniczym parą, którą kupuje od innego podmiotu gospodarczego.Z uwagi na fakt, że podgrzewanie wody za pomocą pary następuje w kotłowni Podatnika pod nadzorem jego pracowników koszty za energię cieplną dla dzierżawcy nalicza w następujący sposób:do wartości wykazanej na fakturze za parę opodatkowaną 22 % stawką podatku od towarów i usług dolicza koszty utrzymania węzła cieplnego wraz z płacami pracowników oraz koszty zarządu. Po podzieleniu sumy poniesionych nakładów przez ogólną ilość ogrzewanych metrów wylicza stawkę kosztu ogrzania 1 m2 , którą traktuje jako wartość netto. Dzierżawcę za energię cieplną Podatnik obciąża kwotą uzyskaną przez przemnożenie ilości wynajmowanych pomieszczeń przez obliczoną stawkę dodając przy tym podatek VAT w wysokości 22 %.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00