Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 17.05.2004, sygn. PP/443/IN/11/TL/2004, Urząd Skarbowy w Brzegu

Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług - usług w zakresie udostępniania gier zręcznościowych (PKWiU 90.34.30).

Pytanie podatnika

Na podstawie art.14 § 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz.926 ze zm.), właściwy organ podatkowy pierwszej instancji, na żądanie podatnika, płatnika lub inkasenta, jest obowiązany do udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie wszczęto postępowania podatkowego lub kontroli podatkowej.Pismem z dnia xx.xx.xx. Spółka wystąpiła z zapytaniem w sprawie opodatkowania stawką podatku VAT usług w zakresie udostępniania gier zręcznościowych powołując symbol PKWiU 92.34.30 - "usługi rozrywkowe pozostałe".W odpowiedzi na ww. pismo Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu wyjaśnia: pod pozycją 11 załącznika nr 4 do ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 z 2004r., poz.535 ) zaklasyfikowane zostały usługi o symbolu PKWiU 92 w ramach których mieszczą się "Usługi związane z kulturą, w tym również usługi twórców i artystów wykonawców, w rozumieniu przepisów o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wynagradzane w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich lub praw do artystycznego wykonania, usługi związane z rekreacją i sportem - z wyłączeniem:1 ) usług związanych z taśmami wideo oraz z wszelkimi filmami reklamowymi i promocyjnymi,2) usług związanych z wyświetlaniem filmów i taśm wideo, wyświetlaniem filmów na innych nośnikach oraz filmów reklamowych i promocyjnych,3) usług w zakresie działalności stadionów i innych obiektów sportowych (PKWiU 92.61),4) wstępu na spektakle, koncerty, przedstawienia i imprezy w zakresie twórczości i wykonawstwa artystycznego i literackiego (PKWiU 92.31.2), związane z funkcjonowaniem obiektów kulturalnych (PKWiU 92.32.10), świadczone przez wesołe miasteczka, parki rozrywki i cyrki (PKWiU 92.33 i 92.34.11) oraz wstępu na imprezy sportowe,5) wstępu oraz wypożyczania wydawnictw (PKWiU 22.11, 22.12, 22.13) w zakresie usług świadczonych przez biblioteki, archiwa, muzea i innych usług związanych z kulturą (PKWiU 92.5),6) działalności agencji informacyjnych,7) usług wydawniczych,8) usług radia i telewizji (PKWiU 92.2), z zastrzeżeniem poz. 12 "- i podlegają one zwolnieniu od podatku.Przy czym w przypadku usług związanych ze sportem zwolnienie powyższe dotyczy wyłącznie usług świadczonych przez podmioty, które nie mają jako celu systematycznego dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiągną, przeznaczą na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług.Podana przez Spółkę w piśmie klasyfikacja odpowiada klasyfikacji wymienionej pod pozycją 92 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług, zatem Spółka ma prawo w ramach świadczonych usług do zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00