Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 03.06.2004, sygn. I-3/423/44/JW/04, Lubuski Urząd Skarbowy, sygn. I-3/423/44/JW/04

Na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w odpowiedzi na zapytanie Podatnika z dnia 01.04.2004 r. (data otrzymania pisma 05.04.2004 r.), o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze uprzejmie wyjaśnia, jn.:
Strona przedstawiła stan faktyczny:

Spółka podpisała umowę (wpłat zaliczkowych na młode zwierzęta i na skóry) z Kontrahentem zagranicznym w sprawie dostawy skór, w celu dalszej sprzedaży. W umowie jest informacja o dostarczeniu wyżej wymienionego towaru do hurtowni należących do Kontrahenta, gdzie zostaną wpisane do rejestru zapasów pod nazwą ,,dostarczone skóry", który będzie prowadził sprzedaż skór na aukcji. Umowa łącząca oba Podmioty jest traktowana jako umowa komisu, komisantem jest Podmiot zagraniczny, a sprzedaż jest traktowana jako sprzedaż na eksport. Tak więc towar (skóry) który opuszcza obszar Polski i przekracza granicę nie jest jeszcze towarem sprzedanym. Odbywa się to na podstawie faktury proforma, do której są wystawiane dokumenty SAD, na których widnieje data przekroczenia granicy. Po otrzymaniu informacji o ilości sprzedanych skór na aukcji Podatnik wystawi na tą ilość fakturę VAT ze stawką 0 %, dla której dokumentem przekroczenia granicy będzie dokument SAD przy fakturze proforma.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00