Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.12.2005, sygn. 1421AV/443-3846/05/IM, Urząd Skarbowy w Pruszkowie, sygn. 1421AV/443-3846/05/IM

Jak należy rozliczać podatku od towarów i usług z tytułu nabycia towarów przywiezionych z Chin do Polski z odprawą celną dokonaną w Niemczech przez przedstawiciela fiskalnego?

Pytanie podatnika

W dniu 21.09.2005r. do tut. Organu podatkowego wpłynął wniosek Spółki z dnia 21.09.2005r., uzupełniony pismem z dnia 18.11.1005r., z prośbą o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do sposobu rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu nabycia towarów przywiezionych z Chin do Polski z odprawą celną dokonaną w Niemczech przez przedstawiciela fiskalnego.Z treści złożonego pisma wynika, że Spółka nabywa towary w Chinach. Ich odprawa celna z zapłatą cła i innych opłat manipulacyjnych oraz opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług według stawki 0% ma nastąpić w Niemczech. Odprawy celnej w imieniu Spółki będzie dokonywać firma wykonująca pośrednictwo fiskalne. Zdaniem Spółki po dotarciu towarów do magazynu firmy w Michałowicach, należy uznać dokonaną transakcję za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, rozliczyć fakturą wewnętrzną z zastosowaniem właściwej stawki podatku ( 22% ), a następnie ująć po stronie podatku należnego jak i naliczonego w deklaracji za miesiąc, w którym miała miejsce dostawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00