Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.12.2005, sygn. PP/443-210/05/BKJ-76166, Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej

dotyczy zastosowania do wykonywanych usług przepisu paragrafu 64 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r. (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.)

Pytanie podatnika

Zgodnie z przedstawionym przez Stronę stanem faktycznym Spółka wykonywała usługi polegające na kontroli i naprawie części samochodowych.

Każda część zanim zostanie zamontowana w samochodzie musi być zweryfikowana, sprawdzona czy nie ma na niej uszkodzenia, wgniecenia, zadrapania lub innej usterki, która może wystąpić podczas transportu.

Usługi te wykonywane są w 80% w stosunku do sprzedaży ogółem na zlecenie kontrahentów zagranicznych

Usługi te są wykonywane w kraju, a bardzo sporadycznie poza granicami tak jak to miało miejsce w opisywanym przypadku na terenie Niemiec i Słowacji.

Do usług tych Podatnik stosował przepisy paragrafu 64 ust. 1 pkt 2b Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 27 poz. 268 ze zm.) z których wynikało, że jeśli kontrahent zagraniczny zapłaci należność w terminie 90 dni od wykonania usługi Spółka miała obowiązek wykazać tę sprzedaż ze stawką 0% w rejestrze VAT w m-cu otrzymania zapłaty. Zgodnie z pismem Spółki jeśli nie został spełniony warunek zapłaty, o którym mowa w ust. 2 pkt 3 paragrafu 64 należało zastosować stawki podatku VAT właściwe dla sprzedaży tych usług w kraju. Spełnienie warunków z ust. 2 pkt 3 także po tym terminie uprawniało Spółkę do dokonania korekty podatku należnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00