Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 14.01.2005, sygn. PD-I/415-100/13/04, Pierwszy Urząd Skarbowy w Kaliszu, sygn. PD-I/415-100/13/04

W jakiej pozycji zeznania rocznego należy wykazać wypłacony radcy prawnemu zwrot kosztów zastępstwa procesowego otrzymany w ramach świadczonych przez niego usług na podstawie umowy zlecenia?

Pytanie podatnika

Radca prawny pobierający emeryturę, dodatkowo uzyskuje przychody z umowy zlecenia zawartej z syndykiem likwidowanej spółdzielni. Z treści tej umowy zlecenia wynika, że podatnikowi oprócz wynagrodzenia z tej umowy przysługiwać będą zasądzone koszty zastępstwa procesowego. Przypadki otrzymania zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego - jak twierdzi podatnik - są sporadyczne i mają miejsce w przypadku wyegzekwowania od dłużnika tych należności. Zasądzonych kwot kosztów zastępstwa procesowego podatnik nie wykazuje w łącznej kwocie wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia. Na otrzymane kwoty z tego tytułu podatnik wystawia oddzielny rachunek. Syndyk obliczając zaliczki na podatek dochodowy z tytułu umowy zlecenia ustala je od kwoty, która nie obejmuje zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego. Wypłacone z tego tytułu kwoty i pobrane od nich zaliczki - według opisu podatnika - wykazane będa przez syndyka w PIT-8B. Na tle powyższego wnioskodawca pyta w jakiej pozycji zeznania PIT-37 za 2004 r. powinien wykazać otrzymane kwoty z tytułu zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00