Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.05.2005, sygn. ZD/406-27/2/CIT/05, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-27/2/CIT/05

W jakim momencie u Podatnika, który nie bierze udziału w umowie licencyjnej, a jedynie jest współwłaścicielem, któremu przysługuje wynagrodzenie za udzielenie uprawnienia do samodzielnego wykonywania praw do oprogramowania przez drugiego współwłaściciela - powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych?

Pytanie podatnika

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, iż Spółka jest wraz z innym przedsiębiorcą współwłaścicielem (współwłasność w częściach ułamkowych, po frac12; części) majątkowych praw autorskich do użytkowania programu komputerowego. Współwłaściciele udzielają osobom trzecim (klientom) odpłatnych licencji na korzystanie z programu.

Zgodnie z art. 9 Prawa autorskiego, ustalenia pomiędzy współwłaścicielami programu przewidują, iż majątkowe prawa autorskie do całości tego programu mogą oni wykonywać zarówno wspólnie (wspólnie udzielać licencji), jak i w określonym zakresie samodzielnie (każdy z nich samodzielnie udziela licencji z pominięciem drugiego współwłaściciela przy zawieraniu umowy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00