Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.09.2005, sygn. PD/415-35/05, Urząd Skarbowy w Nysie, sygn. PD/415-35/05

Czy istnieje możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej określonej w art.26 b obecnie obowiązującej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku złożenia korygujących zeznań podatkowych za lata 2000-2004, w których nie zostaną wykazane wydatki mieszkaniowe objęte "dużą ulgą budowlaną" określone w art.27a, ust.1 pkt b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym w 2001 roku?

Pytanie podatnika

P O S T A N O W I E N I E


Na podstawie art. 216 oraz art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa / Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz.60 ze zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nysie stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28.07.2005 r., który wpłynął do tut. organu podatkowego w dniu 29.07.2005 r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej możliwości odliczenia od dochodów wydatków na spłatę odsetek od kredytu w przypadku złożenia korygujących zeznań podatkowych za lata, w których skorzystano z odliczeń wydatków objętych "dużą ulgą budowlaną"- jest prawidłowe.


U Z A S A D N I E N I E

W dniu 29.07.2005r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Nysie wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie możliwości skorzystania z ulgi odsetkowej z tytułu spłaty kredytu zaciągniętego na budowę domu mieszkalnego.Jak stanowi art.14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz /prezydent miasta/, starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta maja obowiązek udzielić pisemnej informacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art.14a § 4 cytowanej ustawy, udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00