Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 25.08.2005, sygn. PP/443/21/05, Urząd Skarbowy w Piszu, sygn. PP/443/21/05

- dotyczy umowy użyczenia.

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Piszu stwierdza, że stanowisko strony zawarte we wniosku z dnia 07.06.2005 r. jest prawidłowe.

W dniu 07.06.2005 r. wpłynął do tutejszego urzędu wniosek Pana Jacka O. oudzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego.Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że strona na potrzeby własnej działalnościgospodarczej wybudowała budynek hurtowni. Od zużytych do budowy materiałówdokonywała odliczenia podatku VAT. W bieżącym roku podatnik użyczył małżonce częśćlokalu na cele prowadzonej przez nią działalności gospodarczej, na okoliczność czegowystawia faktury wewnętrzne. Wobec tego, że małżonkowie nie posiadają rozdzielnościmajątkowej użyczenie lokalu potraktował jako nieodpłatną usługę. Podstawę opodatkowaniautalono posiłkując się wartością czynszową nieodpłatnego udostępnienia lokalu, czylirównowartością czynszu, jaki byłby należny w przypadku zawarcia umowy najmu.W tym stanie rzeczy strona uważa, że użyczanie lokalu jest nieodpłatną usługą, dla którejtrudno ustalić podstawę opodatkowania w związku z brakiem w ustawie precyzyjnej regulacjiodnośnie podstawy opodatkowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00