Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 23.06.2006, sygn. 1473/WV/443/554/51/2006/JZ, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/WV/443/554/51/2006/JZ

1. Czy dostawa wyrobów Spółki w wyżej przedstawionym stanie faktycznym stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu przepisów Ustawy o VAT?2. Czy w przypadku odrębnego fakturowania usługi montażu na rzecz kontrahentów z siedzibą na terytorium Unii Europejskiej, usługa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu na terytorium Polski i czy Spółka ma prawo do dokonania wyboru co do sposobu obciążania Zamawiającego za wykonane usługi montażu, tj.: poprzez wystawienie odrębnej faktury dokumentującej wyświadczenie usługi, albo ujecie wynagrodzenia za montaż na fakturze dokumentującej WDT, ale w odrębnej pozycji od wartości towarów?3. Czy w przypadku, gdy dostawa jest dokonywana do kraju trzeciego, to wynagrodzenie za wykonywane usługi montażu nie podlega opodatkowaniu na terytorium Po1ski i czy Spółka ma prawo do dokonania wyboru co do sposobu obciążania Zamawiającego za wykonane usługi montażu, tj.: - poprzez wystawienie odrębnej faktury dokumentującej wyświadczenie usługi, albo - ujęcie wynagrodzenia za montaż na fakturze dokumentującej eksport, ale w odrębnej pozycji od wartości towarów?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005r Nr 8 poz. 60 z późn. zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 24.03.2006r (data wpływu do Urzędu) żądającego udzielenia pisemnej interpretacji art. 2 pkt 8 lit. a) art. 13 ust. 1, art 22 ust. 1 pkt 1 i 2, art. 27 ust. 1, art. 27 ust. 2 pkt 3 lit d) ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. nr 54, poz. 535 z późn.zm.), Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane we wniosku jest prawidłowe.


UZASADNIENIE


Podany we wniosku stan faktyczny jest następujący:

X S.A. (dalej: Spółka) jest producentem regałów magazynowych isklepowych oraz boksów kasowych. Wyroby Spółki są sprzedawane do odbiorców mających siedzibę w innych niż Polska krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz w krajach trzecich. Do klientów regały i boksy dostarczane są w postaci elementów przeznaczonych do zmontowania ich na miejscu w siedzibie klienta, lub w innym miejscu przez niego wskazanym.Następnie wynajęta przez Spółkę polska lub zagraniczna firma montażowa montuje regały magazynowe i sklepowe zgodnie z załączoną instrukcją obsługi i montażu. Narzędzia używane do montażu są narzędziami prostymi i ogólnodostępnymi np. wkrętarki, wiertarki, klucze. Firmy montażowe są firmami świadczącymi usługi bez specjalistycznych szkoleńorganizowanych przez Spółkę dla potrzeb montażu jej wyrobów. Do montażu regałów wystarczające są polecenia zawarte w instrukcjach montażu, którezawsze są dołączone do wysyłanych zestawów.Montaż boksów kasowych jest przeprowadzany przez pracowników Spółki na podstawie załączonych instrukcji montażowych. Ponadto boksy kasowe mogą być dostarczone jako całość i w miejscu docelowym są tylko dołączone do wyprowadzonej instalacji elektrycznej. Boksy muszą być uruchomione i wstępnie sprawdza się tzw. taśmociągi.Koszty montażu regałów i boksów kasowych są elementem kalkulacji przy ustalaniu ceny sprzedawanych następnie towarów, tj. regałów sklepowych i boksów kasowych. Oznacza to, iż cena sprzedaży obejmuje koszty montażu. W przypadku dostaw wewnątrzwspólnotowych cena sprzedaży ujęta w fakturach sprzedaży obejmuje już koszty montażu. W takim przypadku Spółka odrębnie nie fakturuje kosztów montażu.Spółka rozważa jednak możliwość odmiennego rozliczania transakcji polegającej na dostawie towarów i dokonywaniu prostych czynności montażowych, na rzecz kontrahentów z krajów Unii Europejskiej. Spółka odrębnie obciążałaby kontrahenta za dostarczony towar i odrębnie za wykonane usługi prostego montażu dostarczonych towarów.Takie samo rozwiązanie Spółka planuje wdrożyć w przypadku towarów eksportowanych, tj. koszty montażu stanowiłyby odrębny od wartości towaru element wynagrodzenia, tj. usługa montażubyłaby:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00