Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 15.05.2006, sygn. DP.I 415/10/2006, Urząd Skarbowy w Kraśniku, sygn. DP.I 415/10/2006

Czy wypłacane przez stowarzyszenie kultury fizycznej kwoty stanowiące zwrot kosztów (w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów oraz stawki za 1 km odpowiednio do samochodu o właściwej pojemności silnika) za używanie własnego samochodu lub samochodu użyczonego jak również zwrot kosztów za bilety oraz diety za czas treningów (dla zawodników i trenera nie będących pracownikami klubu) podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy zawodnik, który jest zatrudniony w klubie na podstawie umowy o pracę może korzystać z tego zwolnienia?

Pytanie podatnika

Postanowienie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kraśniku zgodnie z przepisem art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm.), po rozpatrzeniu zapytania z dnia 10.03.2006r (data wpływu 27.04.2006r) w sprawie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie Waszej jednostki - w opisanym stanie faktycznym postanawia:uznać przedstawione we wniosku stanowisko za prawidłowe.

Uzasadnienie

Stan faktyczny:Ze stanu faktycznego wynika, że wnioskodawca jest klubem sportowym działającym jako stowarzyszenie kultury fizycznej i sportu. Zawodnikom (na podstawie umów) i trenerowi przysługuje zwrot kosztów dojazdu na treningi oraz diety za czas podróży. Zawodnicy (z wyjątkiem jednego) oraz trener nie są pracownikami klubu. Pracują zarobkowo w innych zakładach pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00