Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 10.05.2006, sygn. RO-XV/415/PDOF-133/238/JB/06, Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. RO-XV/415/PDOF-133/238/JB/06
czy kwota zwróconej nienależnej refundacji powinna zmniejszyć przychód apteki czy też jest kosztem uzyskania przychodu w dacie zwrotu ?
Pismem z dnia 08.03.2006r. (data wpływu 09.03.2006r.), zwrócił się Pan z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, przedstawiając następujący stan faktyczny :
Prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży środków farmaceutycznych i materiałów medycznych na zasadach ogólnych. Dokonuje Pan również sprzedaży leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przychodem apteki są faktycznie osiągnięte utargi dzienne z tytułu sprzedaży leków lub materiałów medycznych oraz kwoty otrzymywanej refundacji ceny leku lub materiału medycznego wydanego ubezpieczonemu bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Za dzień uzyskania przychodu, w przypadku dopłat do leków lub materiałów medycznych, uznaje Pan dzień otrzymania tej refundacji. Refundacje dotyczące wydanych leków i materiałów medycznych w 2003r. były przelewane na konto apteki na podstawie składanych do Podlaskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, zestawień refundacyjnych. Stanowiły one przychód podatkowy w dniu wpłynięcia na konto bankowe apteki, w części 2003r. oraz w części przychód 2004r. W wyniku kontroli prawidłowości realizacji recept za 2003r Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ stwierdził, iż apteka w wyniku przedłożenia do refundacji recept nie odpowiadających wymogom Rozporządzenia Ministra Zdrowia otrzymała nienależną refundację w kwocie 1.160.37 zł, którą powinien Pan zwrócić w terminie 14 dni od dnia otrzymania zaleceń na konto Podlaskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ. Powyższa refundacja została zwrócona w dniu 15.12.2005r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right