Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.06.2006, sygn. II US pb IB / 415 - 50 / 115a/39 / 06 / KSz, Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. II US pb IB / 415 - 50 / 115a/39 / 06 / KSz

w jaki sposób należy w zaistniałym stanie faktycznym ująć koszty remotnu na druku PIT/Di do czyjego zeznania PIT-37 /podatnika czy żony/ należy załączyć PIT/D oraz czy zaproponowany przez podatników sposób rozliczenia ulgi remontowej jest prawidłowy?

Pytanie podatnika

Stan faktyczny

Z pisma podatników wynika, że 31 marca 2005 roku wraz z jeszcze wówczas narzeczoną zakupił lokal mieszkalny oznaczony numerem 93, znajdujący sie w budynku wielomieszkaniowym przy ulicy ... Zarówno narzeczona, jak i podatnik nabyli po #189; części prawa do mieszkania, stając się tym samym równorzędnymi współwłaścicielami w/w lokalu mieszkalnego. Zakupione mieszkanie było w złym stanie technicznym więc podatnicy niezwłocznie przystąpili do jego remontu. Koszty remontu podatnicy ponosili wspólnie, większość faktur z kwietnia 2005 roku figuruje jednak na męża. 7 maja 2005 roku podatnik wziął z narzeczoną ślub, a 11 maja 2005 roku podatnicy podpisali przy obecności notariusza umowę o rozszerzeniu wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej, w tym na własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego. Po zawarciu związku małżeńskiego podatnicy nadal przeprowadzali prace remontowe w/w mieszkania. Podobnie jak w kwietniu, tak i po zawarciu związku małżeńskiego koszty remontu podatnicy ponosili wspólnie, większość faktur jest jednak wystawiona na męża. Podatnicy nadmieniają, że chcieliby skorzystać z ulgi remontowej. W związku z tym, że podatnicy nie byli małżeństwem przez pełny rok podatkowy, mieszkanie zostało kupione przed zawarciem związku małżeńskiego, a koszty związaneremontem w/w mieszkania ponosili zarówno przed, jak i po zawarciu związku małżeńskiego pojawiają się wątpliwości sprowadzające się do pytania:- w jaki sposób należy ująć koszty remontu na druku PIT/D i do czyjego druku PIT-37 (podatnika czy żony) należy załączyć PIT/D, oraz czy zaproponowany przez Państwa - niżej opisany - sposób rozliczenia ulgi remontowej jest prawidłowy?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00