Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.07.2006, sygn. PD-II/415-41-2/2006, Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu, sygn. PD-II/415-41-2/2006

Czy osoba zagraniczna na stałe zamieszkała w Niemczech, posiadająca obywatelstwo niemieckie i polskie, prowadząca działalność gospodarczą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej ma prawo do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, czy też jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Pytanie podatnika

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, działając na podstawie art. 216 i art.14a §1 i §4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu Pana wniosku z dnia 12 czerwca 2006 r., który wpłynął do tutejszego organu podatkowego w dniu 14 czerwca 2006 r. w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie możliwości wyboru rodzaju ksiąg podatkowych do ewidencjonowania zdarzeń związanych z prowadzoną przez osobę zagraniczną działalnością gospodarczą, a w szczególności prawa do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów stwierdza, że stanowisko zawarte we wniosku jest prawidłowe.

Zgodnie z przepisem art. 14a §1 ww. Ordynacji podatkowej, stosownie do swojej właściwości m.in. naczelnik urzędu skarbowego na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania przepisów prawa podatkowego, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00