Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 07.05.2007, sygn. 1421/AV/443-424/DEC/KW/07, Urząd Skarbowy w Pruszkowie, sygn. 1421/AV/443-424/DEC/KW/07

Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w sprawie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki budowlanej.

Pytanie podatnika

W dniu 13.02.2007 r. do tut. Organu podatkowego wpłynął Pani wniosek z dnia 12.02.2007 r. o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów o podatku od towarów i usług w sprawie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki budowlanej.

Z treści złożonego wniosku wynika, że Pani i Jej małżonek prowadzicie samodzielnie działalność gospodarczą w zakresie: 1.Instalatorstwo Sanitarne i Ogrzewania, Usługi Ogólnobudowlane (Pani mąż)2.Usługi Hotelarskie i Gastronomiczne (Pani)Jak wynika z treści wniosku zarówno Pani jak i Jej mąż jesteście podatnikami podatku od towarów i usług. W dniu 29.01.2004 r. nabyła Pani razem z mężem prawo użytkowania wieczystego działki budowlanej położonej w miejscowości X. Na podstawie poprzednio obowiązującej ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. z 1993 r. Nr 11, poz. 50, ze zm.), transakcja ta nie była obciążona podatkiem od towarów i usług.W/w działka jest majątkiem prywatnym i nie jest wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie zamierza Pani wspólnie z małżonkiem dokonać sprzedaży w/w prawa użytkowania wieczystego działki. Nabywcą prawa użytkowania wieczystego działki będzie spółka jawna, w której jest Pani wraz z mężem wspólnikami. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest budownictwo. Spółka jawna w ramach prowadzonej działalności gospodarczej planuje wybudować na tym gruncie budynek mieszkalny i sprzedawać jego części wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego na rzecz różnych podmiotów (osób prawnych i fizycznych). Zatem zakupione prawo wieczystego użytkowania gruntu będzie stanowić środek obrotowy spółki jawnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00