Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.01.2007, sygn. ZD/4060-93/06, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/4060-93/06

Czy w przypadku jednoczesnego odkupienia jednostek uczestnictwa co najmniej dwóch subfunduszy, będących częścią jednego funduszu inwestycyjnego otwartego utworzonego jako fundusz z wydzielonymi subfunduszami, prawidłowe jest dla celów ustalenia podstawy opodatkowania przyjęcie, że dochodem jest różnica pomiędzy przychodem otrzymanym z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa w poszczególnych subfunduszach przed potrąceniem podatku, a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez uczestnika na nabycie odkupywanych jednostek uczestnictwa w tych subfunduszach?

Pytanie podatnika

W dniu 02.11.2006r. wpłynął do organu podatkowego wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Wnioskodawca jest towarzystwem funduszy inwestycyjnych, działającym na podstawie ustawy z dnia 27 maja 2004r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. z 2004r. Nr 146, poz. 1546 ze zm.). Towarzystwo tworzy fundusz inwestycyjny, zarządza nim i reprezentuje fundusz w stosunkach z osobami trzecimi. Towarzystwo jest także organem utworzonego funduszu.

Wnioskodawca prosi o wyjaśnienie, czy w przypadku jednoczesnego odkupienia jednostek uczestnictwa co najmniej dwóch subfunduszy będących częścią jednego funduszu inwestycyjnego otwartego utworzonego jako fundusz z wydzielonymi subfunduszami, prawidłowe jest dla celów ustalenia podstawy opodatkowania przyjęcie, że dochodem jest różnica pomiędzy przychodem otrzymanym z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa w poszczególnych subfunduszach przed potrąceniem podatku, a kosztami będącymi sumą wydatków poniesionych przez uczestnika na nabycie odkupywanych jednostek uczestnictwa w tych subfunduszach?

Towarzystwo zamierza utworzyć fundusz inwestycyjny otwarty o konstrukcji opartej na regulacjach Działu VI Rozdziału 2 ustawy o funduszach, tj. fundusz inwestycyjny otwarty z wydzielonymi subfunduszami. Fundusz taki składa się z co najmniej dwóch wyodrębnionych subfunduszy różniących się w szczególności polityką inwestycyjną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00