Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 31.07.2007, sygn. ZD/4061-98/07, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/4061-98/07

W związku ze stanem faktycznym przedstawionym we wniosku powstało pytanie co do prawa Spółki do dalszego dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nabytego prawa do znaku towarowego, zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.

Pytanie podatnika

W dniu 8.05.2007r. wpłynął do tutejszego organu podatkowego wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. W związku z wezwaniem organu podatkowego, Spółka 5.06.2007r. złożyła ponownie wniosek uzupełniony o prawidłową reprezentację.

Wniosek Spółki dotyczy kwestii możliwości zaliczenia odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej prawa do znaku towarowego do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2006r.

Wnioskująca przedstawia co następuje:

W dniu 1.03.2004r. wspólnicy Spółki podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego. Udziały w podwyższonym kapitale zostały objęte przez jedynego do momentu podwyższenia kapitału wspólnika Spółki - spółkę jawną X. Wspólnik Spółki pokrył obejmowane udziały wkładem niepieniężnym w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład którego wchodziło m.in. prawo do czterech słowno-graficznych znaków towarowych, w tym prawo do znaku towarowego ,,XY. Znak towarowy ,,XY został zgłoszony do Urzędu Patentowego RP, celem objęcia go ochroną. Spółka na postawie powyższej uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego wprowadziła do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych wniesione do Niej, jako składnik aportu, przedmiotowe prawo do omawianego znaku towarowego. Począwszy od kwietnia 2004r. Spółka dokonywała od przedmiotowego prawa do znaku towarowego odpisów amortyzacyjnych, które zaliczała do kosztów uzyskania przychodów, przyjmując l0-letni okres amortyzacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00