Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 26.04.2007, sygn. PDII415/1/7/2007, Urząd Skarbowy w Legnicy, sygn. PDII415/1/7/2007

Czy w związku z podziałem majątku, w wyniku którego otrzyma Pani na własność mieszkanie, nie zostanie utracone prawo do wykorzystanej już ulgi podatkowej związanej z zakupem tego lokalu mieszkalnego od dewelopera oraz z jego remontem?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIENa podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Legnicy stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 13.02.2007 r., uzupełnionym pismem z dnia 01.03.2007 r., o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej wyjaśnienia, czy w związku z podziałem majątku, w wyniku którego otrzyma Pani na własność mieszkanie, nie zostanie utracone prawo do wykorzystanej już ulgi podatkowej związanej z zakupem tego lokalu mieszkalnego od dewelopera oraz z jego remontem - jest prawidłowe. UZASADNIENIEW dniu 13.02.2007 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Legnicy wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Jak stanowi art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemne zapytanie podatnika, płatnika lub inkasenta, mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art. 14a § 4 cytowanej ustawy, udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie. Z przedstawionego stanu faktycznego sprawy wynika, że zamierza Pani wraz z małżonkiem dokonać rozdzielności majątkowej małżeńskiej. W skład dotychczasowego majątku wspólnego wchodzi mieszkanie zakupione na prawach wspólności ustawowej. W związku z nabyciem tego mieszkania skorzystała Pani, wspólnie z małżonkiem, z ulgi podatkowej. W uzupełnieniu pisma wskazała Pani, że skorzystano z następujących ulg podatkowych: z tytułu wydatków poniesionych na zakup lokalu mieszkalnego w nowowybudowanym budynku mieszkalnym od dewelopera; z tytułu remontu i modernizacji lokalu mieszkalnego. Po dokonaniu rozdzielności majątkowej małżeńskiej otrzyma Pani wspomniane mieszkanie na wyłączną własność. Przedstawiając własne stanowisko w sprawie wyraziła Pani opinię, że przepisanie mieszkania na Panią nie spowoduje konieczności doliczenia do podatku kwot wcześniej odliczonych (utraty prawa do wykorzystanej ulgi mieszkaniowej).Odnosząc się do powyższego Naczelnik Urzędu Skarbowego w Legnicy zważył, co następuje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00