Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2008, sygn. ITPB1/415-142/08/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-142/08/MR

Czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym aport Wnioskodawcy do spółki z o.o., obejmujący ogół rzeczy, praw i zobowiązań przenoszonych przez Wnioskodawcę na spółkę z o.o. lub na jej rzecz ustanawianych (w zakresie używania nieruchomości) oraz ogół dodatkowych praw i zobowiązań Wnioskodawcy względem spółki z o.o. będącej nabywcą aportu - stanowi przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 5a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w omawianych trzech wariantach, stanowiących równocześnie trzy odrębne zdarzenia przyszłe: przeniesienia umowy najmu nieruchomości biurowej na nabywcę aportu, jako składnika aportu (wynajmujący wyraża zgodę na cesję)? ustanowienie prawa podnajmu nieruchomości biurowej na rzecz nabywcy aportu, jako składnik aportu (wynajmujący wyraża zgodę na podnajem)? opuszczenie nieruchomości biurowej, to jest przeniesienie całego zakładu reklamy do nieruchomości produkcyjnej i opcjonalne rozwiązanie przez Podatniczkę umowy najmu nieruchomości produkcyjnej (wynajmujący nie wyraża zgody ani na cesję, ani na podnajem)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2008 r. (data wpływu 27 lutego 2008 r.), uzupełnionym w dniu 16 maja 2008 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lutego 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizyczknownych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportem przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

1a. Czy wniesienie przez Wnioskodawcę aportu do spółki z o.o., obejmującego opisany w zdarzeniu przyszłym ogół rzeczy, praw i zobowiązań przenoszonych na Spółkę z o.o. oraz praw ustanawianych na rzecz tej Spółki przez Wnioskodawcę (w zakresie używania nieruchomości), a także ustanawianych na rzecz Spółki z o.o. przez Wnioskodawcę ogółu dodatkowych zobowiązań podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług we wszystkich omawianych w pytaniu nr 1 wariantach?
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00