Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2008, sygn. ILPP2/443-841/08-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-841/08-2/AD

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 11 września 2008 r. (data wpływu 15 września 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z aportem przedsiębiorstwa jest prawidłowe.


UZASADNIENIE


W dniu 15 września 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z aportem przedsiębiorstwa.


W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie handlu artykułami przemysłowymi oraz usług serwisowych. Działalność o podobnym charakterze prowadzi również syn Zainteresowanego. W chwili obecnej obie osoby podjęły decyzję o zawiązaniu wspólnie Spółki jawnej. W tym celu, zarówno Wnioskodawca jak i jego syn, zamierzają wnieść aportem do Spółki jawnej całe dotychczas działające przedsiębiorstwa. Zainteresowany jest podatnikiem VAT czynnym. Majątek jego przedsiębiorstwa stanowią środki trwałe, w tym nieruchomości, zapasy towarów handlowych, wyposażenie oraz środki pieniężne.


W związku z powyższym zadano następujące pytania.

  1. Czy fakt przeniesienia własności składników majątku Wnioskodawcy (wniesienie aportem przedsiębiorstwa do Spółki czynność zwolniona) skutkuje obowiązkiem dokonania korekt deklaracji oraz korekt odliczonego podatku od towarów i usług (zarówno środków trwałych jak i towarów handlowych oraz środków obrotowych, np. wyposażenia), które były nabyte z przeznaczeniem na wykorzystanie do wykonywania czynności opodatkowanych...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00