Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.06.2008, sygn. IPPB1/415-426/08-2/AŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-426/08-2/AŻ
Czy niepodzielony zysk w postaci kapitału rezerwowego po przekształceniu w spółkę komandytową podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych od którego spółka jako płatnik na mocy art. 41 ust 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązana będzie pobrać zryczałtowany podatek dochodowy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 09 kwietnia 2008 r. (data wpływu 10 kwietnia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania kapitału rezerwowego po przekształceniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 kwietnia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania kapitału rezerwowego po przekształceniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Firma X Sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Wspólnicy spółki będący dwiema osobami fizycznymi pragną przekształcić się na mocy art. 93a § 1 i §2 pkt 1 lit. b ustawy - Ordynacja podatkowa w spółkę komandytową. X Sp. z o.o. przez lata prowadzonej działalności gospodarczej wypracowała kapitał rezerwowy na poziomie ok. 200.000 zł. Pragnieniem wspólników jest zachowanie istniejącej struktury i wartości posiadanych kapitałów tj. kapitał zakładowy spółki stanie się kapitałem udziałowym spółki komandytowej, natomiast kapitał rezerwowy spółki stanowiłby również kapitał rezerwowy nowo powstałej spółki komandytowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right