Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2009, sygn. ITPB3/423-360d/09/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-360d/09/DK

W jaki sposób ustalić prawidłową cenę/wartość nabytego oprogramowania, biorąc pod uwagę, iż:
- argumentacja Spółki przedstawiona w stanowisku nr 3 będzie uznana za prawidłową,
- na rynku nie istnieje oprogramowanie, tego samego rodzaju i gatunku,
- nie ma możliwości uzyskania opinii biegłego, gdyż w opinii spółki na rynku nie ma biegłych, posiadających specjalistyczną wiedzę, pozwalającą ustalić wartość rynkową tego rodzaju oprogramowania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2009 r. (data wpływu 6 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu ustalenia prawidłowej ceny nabytego w drodze aportu oprogramowania jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lipca 2009 r. do tut. organu wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu ustalenia prawidłowej ceny nabytego w drodze aportu oprogramowania.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe

Spółka w najbliższym czasie planuje podwyższenie kapitału zakładowego. Na pokrycie udziałów jeden ze wspólników planuje wnieść do Spółki przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego, które dotychczas prowadził jako osoba fizyczna jednoosobowo. Wartość obejmowanych przez wspólnika udziałów będzie równa wartości wnoszonego do Spółki przedsiębiorstwa. W związku z wniesieniem przedsiębiorstwa nie powstanie dodatnia wartość firmy. W skład wnoszonego przedsiębiorstwa wchodzą obecnie min. środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, a także inne składniki majątku wykorzystywane do celów prowadzonej działalności, niezaliczone dotychczas do środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00