Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2009, sygn. IBPBI/1/415-366/09/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-366/09/AP

Sposób ustalenia wartości początkowej autobusu oraz określenie momentu rozpoczęcia jego amortyzacji

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2009 r. (data wpływu do tut. Biura 6 maja 2009 r.), uzupełnionym w dniu 9 lipca 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej środka trwałego (autobusu) oraz określenia momentu rozpoczęcia jego amortyzacji - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 maja 2009 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej środka trwałego (autobusu) oraz określenia momentu rozpoczęcia jego amortyzacji.

Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych. Dlatego też pismem z dnia 3 lipca 2009 r. wezwano do jego uzupełnienia. W dniu 9 lipca 2009 r. do tut. Biura wpłynął uzupełniony wniosek.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Zakupiono autobus marki, który pochodził z importu, następnie dokonano generalnego remontu i modernizacji pojazdu. W związku z remontem i modernizacją pojazdu wnioskodawca nie posiada faktur, na zakup części i robocizny. Do wyceny wezwano licencjonowanego sądowego rzeczoznawcę z P.Z.M., który określił wartość rynkową pojazdu. Po dokonanej modernizacji autobus zarejestrowano w Polsce i dopuszczono do ruchu (autobus posiada ważne badanie techniczne).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00