Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2009, sygn. IBPP2/443-462/09/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-462/09/ASz

Opodatkowanie transakcji przejęcia długu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2009r. (data wpływu 19 czerwca 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji przejęcia długu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 czerwca 2009r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji przejęcia długu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca ma siedzibę w Polsce i jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej VAT). Zgodnie z wpisem w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (dalej "KRS"), zakres działalności Podatnika obejmuje m.in. pośrednictwo finansowe (PKD 2004: 65.2 - "pośrednictwo finansowe pozostałe, 67.13 - "działalność pomocnicza finansowa, gdzie indziej niesklasyfikowana"), kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, zarządzanie nieruchomościami na zlecenie, doradztwo w zakresie sprzętu komputerowego, działalność w zakresie oprogramowania, badanie rynku i opinii publicznej oraz doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

Wnioskodawca planuje zawrzeć ze Spółką S. SA (dalej: S."),. francuskim rezydentem podatkowym i spółką z grupy L., umowę przejęcia zobowiązania S. wobec L. SA (innej spółki z grupy będącej także francuskim rezydentem podatkowym). Zobowiązanie przejmowane przez Wnioskodawcę będzie wynikać z zaciągniętej przez S. pożyczki od L. SA.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00