Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2009, sygn. IPPP2/443-1854/08-4/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1854/08-4/AS

prawidłowość określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku wystawienia faktury korygującej dotyczącej podwyższenia ceny

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 22 grudnia 2008r. (data wpływu 28 grudnia 2008r., uzupełniony pismem (data wpływu 12 stycznia 2009r.)) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku wystawienia faktury korygującej dotyczącej podwyższenia ceny - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 grudnia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku wystawienia faktury korygującej dotyczącej podwyższenia ceny.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka jest częścią międzynarodowego koncernu farmaceutycznego. W ramach swojej działalności, Spółka prowadzi sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych na terytorium Polski. W sierpniu 2008r., w ramach globalnej transakcji sprzedaży dywizji (działu Spółki zajmującego się m.in. sprzedażą sprzętu do zaopatrzenia stomii i nowoczesnych opatrunków aktywnych), Spółka sprzedała polską dywizję niezależnemu nabywcy (spółce niepowiązanej) - dalej określanej jako Nabywca. Przedmiot sprzedaży - dywizja - stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku od towarów i usług. W ramach ww. sprzedaży, w sierpniu 2008r. Spółka wystawiła fakturę VAT opiewającą na cenę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (oraz należny od niej podatek VAT) wstępnie uzgodnioną z Nabywcą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00