Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2009, sygn. IPPP2/443-96/09-2/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-96/09-2/PW

Czy transakcja nabycia majątku Spółki pozostanie poza zakresem opodatkowania VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT? Czy, zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy o VAT, w wyniku przejęcia działalności prowadzonej przez Spółkę po jej likwidacji, C będzie zobowiązana do dokonania korekty podatku VAT naliczonego na wydatkach Spółki poniesionych na budowę ,T H i odliczonego przez Spółkę, jeżeli w okresie 10 lat od zakończenia jego budowy, budynek zacznie być w całości lub w części wykorzystywany do czynności, w stosunku, do których nie przysługiwałoby C prawo do obniżenia podatku należnego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 02.02.2009r.(data wpływu 03.02.2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczeń przy przejęciu spółki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 lutego 2009r. wpłynął w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczeń przy przejęciu spółki.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

C mbH (zwana dalej C) jest spółką reprezentującą interesy niemieckiego funduszu inwestycyjnego dokonującego inwestycji między innymi, w nieruchomości położone w Polsce. W dniu 30 czerwca 2008 r. C nabyła 100% udziałów w spółce T Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) będącej właścicielem biurowca T H. Podstawową działalnością Spółki jest wynajem powierzchni biurowych na własny rachunek oraz udostępnianie najemcom infrastruktury technicznej. W chwili obecnej, wybudowany przez Spółkę biurowiec T H jest niemal w całości wynajęty na rzecz podmiotów trzecich. Ponadto, zgodnie z Umową Spółki T Sp. z o.o. poza najmem powierzchni (PKD 70.20.Z) do zakresu działalności Spółki należy również, między innymi:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00