Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2009, sygn. IPPB3/423-657/09-3/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-657/09-3/GJ

Czy Spółka powinna jako odrębną wartość niematerialną i prawną uznać każdy z nabytych Znaków Towarowych, na który udzielono odrębnego prawa ochronnego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 01.09.2009r. (data wpływu 07.09.2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie znaków towarowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.09.2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie znaków towarowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka otrzyma tytułem aportu oddział. Oddział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Updop) w ramach spółki wnoszącej aport. W ramach aportu Oddziału wniesione zostaną do Spółki prawa ochronne do Znaków Towarowych. Niektóre ze Znaków Towarowych wykazują pewne podobieństwo - zazwyczaj w sferze językowej - do innych Znaków Towarowych bądź też stanowią ich modyfikację (te inne znaki towarowe zostały już zamortyzowane oraz wycofane z użytku). Przykładowo, jeżeli został zarejestrowany Znak Towarowy jest nazwą marki (np. Marka X), to zmodyfikowany Znak Towarowy ma inne brzmienie: Marka X bez dodatku cukru. Zmodyfikowane Znaki Towarowe zostały zarejestrowane w Urzędzie Patentowym jako odrębny Znak Towarowy i udzielono na niego odrębnego prawa ochronnego. Spółka zamierza wprowadzić Znaki Towarowe do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych i dokonywać od nich odpisów amortyzacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00