Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2009, sygn. ILPB3/423-784/08-4/HS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-784/08-4/HS

Czy pojęcie kwota wynikająca z różnicy między wartościami określonymi w art. 15a ust. 2 i 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy rozumieć jako różnicę między sumą wartości wyliczonych na podstawie art. 15a ust. 2 tej ustawy, a suma wartości wyliczonych na podstawie art. 156a ust. 3 tej ustawy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez Pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2008 r. (data wpływu 01.12.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu ustalania kwoty różnic kursowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 grudnia 2008 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 29 stycznia 2009 r. (data wpływu 02.02.2009 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • sposobu ustalania kwoty różnic kursowych,
  • rozliczania różnic kursowych w związku z prowadzeniem działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W dniu 04 czerwca 2004 r. Spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: Zezwolenie).

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonuje odpowiedniej alokacji przychodów i kosztów ze względu na źródło ich uzyskania i poniesienia: z tytułu działalności strefowej (tj. działalności prowadzonej w ramach otrzymanego Zezwolenia), z działalności niestrefowej (tj. działalności, która nie jest objęta zakresem Zezwolenia) oraz z działalności, której nie da się jednoznacznie przyporządkować do działalności zwolnionej z opodatkowania lub opodatkowanej, gdyż powstające w związku z nią przychody i koszty pozostają w jednoczesnym związku z obydwoma typami działalności (np. różnice kursowe od własnych środków pieniężnych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00