Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.04.2010, sygn. ITPB2/415-85/10/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-85/10/BK

Prawo ubiegania się o dokonywanie odliczeń z tytułu odsetek od uzyskanego kredytu w części wydatkowanej na zakup budynku mieszkalnego zakupionego na rynku wtórnym i jego remont.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2010 r. (data wpływu 25 stycznia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi odsetkowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi odsetkowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W dniu 14 grudnia 2006 r. podpisała Pani umowę kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny na zakup nieruchomości i remont domu jednorodzinnego z przeznaczeniem na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, a w dniu 28 grudnia 2006 r. kupiła Pani dom mieszkalny, wybudowany w 1936 r., a w 1947 r. przekazany aktem nadania ziemi późniejszym właścicielom.

Budynek ten wymagał nie tylko przebudowy czy remontu, polegającego m.in. na wymianie więźby dachowej, okien, wylania nowego stropu, postawienia nowych ścian działowych oraz wybudowaniu wszystkich niezbędnych przyłączy itd., ale również kapitalnego remontu polegającego na rozebraniu prawie do fundamentów, praktycznie zaistniała potrzeba jego wybudowania. Wskazała Pani, iż posiada stosowną dokumentację fotograficzną z prowadzonych prac - poszczególnych etapów budowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00