Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2010, sygn. ITPB2/415-255/10/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-255/10/RS

Opodatkowanie środków otrzymywanych w ramach umowy stypendialnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2010 r. (data wpływu 8 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania środków otrzymywanych w ramach umowy stypendialnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania środków otrzymywanych w ramach umowy stypendialnej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest uczestnikiem studiów doktoranckich prowadzonych na Wydziale Chemii. Celem prowadzonej przez Niego działalności naukowo-badawczej realizowanej w ramach pracy doktorskiej jest opracowanie i zbadanie enencjoselektywnych metod redukcji eterów oksynów do amin bądź eterów hydroksyloamin z wysoką wydajnością i możliwie najwyższym nadmiarem enancjometrycznym. Opracowanie nowych metod asymetrycznej syntezy amin i hydroksylamin jest niezwykle ważne, ponieważ związki te są składnikami i prekursorami wielu leków: przeciwbólowych, antyrakowych i antyastmatycznych. W ramach prowadzonych badań podatnik dotychczas opracował dwie zupełnie nowe metody syntezy amin i hydroksyloamin. Redukcję eterów oksymów wobec oksazaborolidyn generowanych aminoalkoholo pochodnych aminokwasów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00