Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2010, sygn. ITPB3/423-124a/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-124a/10/PS

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących spotkań (między innymi szkoleń) w ramach spotkań z pracownikami i kontrahentami z grupy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2010 r. (data wpływu 15 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, między innymi w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku z organizacją spotkań handlowych General Seels Meeting:

  • jest prawidłowe w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących szkoleń w ramach spotkań General Seels Meeting,
  • jest nieprawidłowe w zakresie pozostałych wydatków związanych z tymi spotkaniami.

UZASADNIENIE

W dniu 15 marca 2010 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych między innymi w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych w związku z organizacją spotkań handlowych General Seels Meeting.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi działalność w zakresie handlu zmieloną skałą wykorzystywaną do produkcji szkła, ceramiki oraz w odlewnictwie. Wnioskodawca jest firmą ze 100% kapitałem norweskim, firmą matką jest N.. Obydwa podmioty należą do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw "S.". Działając jako dystrybutor produktów innych podmiotów wchodzących w skład S., Spółka musi ściśle współpracować z tymi podmiotami. Znacząca część działalności Wnioskodawcy w Polsce polega na sprzedaży produktów zakupionych od firm z grupy S.. Produkty te są dostarczane do magazynów Spółki drogą morską. W magazynach Wnioskodawcy dostępny jest zapas towarów, umożliwiający klientom Spółki ciągłość dostaw, co jest niezbędne przy produkcji szkła i ceramiki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00