Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2010, sygn. ITPP2/443-226/10/EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-226/10/EB

W związku z zakupem samochodu osobowego na potrzeby prowadzonej działalności przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o część podatku naliczonego w wysokości 60%, nie więcej niż 6000 zł.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2010 r. (data wpływu 15 marca 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu osobowego, poddanego zmianom konstrukcyjnym - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 marca 2010 r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z zakupem samochodu osobowego, poddanego zmianom konstrukcyjnym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 28 października 2009 r. Spółka dokonała zakupu samochodu osobowego marki Renault Laguna kombi. W dniu 2 listopada 2009 r. firma posiadająca uprawnienia do dokonywania zmian konstrukcyjnych, dokonała ww. zmian polegających na: montażu kraty przedziału bagażowego, celem zmiany rodzaju i przeznaczenia pojazdu z osobowego na ciężarowy. Spółka posiada zaświadczenie z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, że przedmiotowy pojazd jest samochodem ciężarowym, co potwierdza również stosowny wpis w dowodzie rejestracyjnym. Na fakturze zakupu samochód widnieje jako ciężarowy. Spółka posiada wyciąg ze świadectwa homologacji, wskazujący, że pojazd jest samochodem osobowym, a jego dopuszczalna ładowność przekracza 500 kg. W zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym oraz karcie pojazdu, widnieje jako samochód ciężarowy o dopuszczalnej ładowność 528 kg i dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu 2113 kg. Samochód nie jest jednym z pojazdów, o których mowa w art. 86 ust. 4 pkt 1-6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Wykorzystywany jest wyłącznie do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług. Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie produkcji mebli biurowych i nie prowadzi działalności w zakresie odprzedaży samochodów lub oddawania ich w odpłatne używanie na podstawie umów najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00